Rast cene teladi | Cene Stoke

Rast cene teladi | Cene Stoke

Ove nedelje zabeležen je rast cene teladi, junadi i krmača za klanje ali i pad cene prasadi. Ponuda na stočnim pijacama je bila prosečna

Cene tovnih bikova, teladi, tovne junadi i krava

Na pijaci žive stoke u Kraljevu je došlo do rasta prodajne cene teladi SM rase do 160 kilograma tokom poslednje sedmice februara. Cena je dostigla iznos od čak 585 din/kg.

Otkupne cene teladi SM rase do 160 kilograma i krava za klanje SM rase bile su više protekle sedmice u klanicama na području brančevskog regiona, pošto je cena teladi bila 400 din/kg, a krava za klanje 170 din/kg.

U kanicama na području Loznice došlo je do rast otkupne cene tovne junadi od 350 do 480 killograma i tovnih bikova SM rase preko 500 kilograma.

Najčešća otkupna cena tovnih bikova HF rase bila je viša u periodu od 21. do 27. februara u klanicama na području Srednjebanatskog regina, jer je iznosila 240 din/kg.

Otkupna cena tovnih bikova preko 500 kilograma bila je niža u odnosu na prethodni period u klanicama na području nišavskog regiona i iznosila je 280 din/kg. Obim otkupljenih grla bio je prosečan.

Mesečni izveštaj

Obim ponude i tražnje krava za klanje bio je na prošlomesečnom nivou, a cena grla SM rase varirala je od 150 do 225 din/kg. Promet krava za klanje HF rase zabeležen je jedino na pijaci u Somboru, a cena je iznosila od 140 din/kg.


Cene tovnih svinja i prasad

Klaničari sa područja braničevskog regiona protekle su sedmice po višim cenama vršili otkup krmača za klanje, pošto je cena iznosila od 120 din/kg.

Obe kategorije prasadi bile su skuplje u odnosu na prethodni period na pijaci žive stoke u Loznici, jer je kod grla do 15 kilograma iznos bio od 250 din/kg, a kod grla od 16 do 25 kilograma od 240 din/kg.


Za razliku od njih bile su jeftinije tovne svinje, pa je cena varirala od 150 do 160 din/kg u zavisnosti od kategorije grla. U klanicama na području ovog grada bila je viša otkupna cena prasadi  od 16 do 25 kilograma i niža otkupna cena tovnih svinja i krmača za klanje.

U klanicama na području Nišavskog regiona došlo je do pada otkupne cene prasadi od 16 do 25 kilograma, jer je iznos bio od 190 din/kg. Za razliku od njih viša je bila otkupna cena tovnih svinja od 80 do 120 kilograma.


Otkupna cena tovnih svinja od 80 do 120 kilograma bila je niža u toku poslednje sedmice februara.

Mesečni izveštaj

Trend slabe ponude krmača za klanje nastavljen je i tokom februara, a cena je najčešće varirala od 120 do 150 din/kg.

Dominirao je iznos od 120 din/kg. To ukazuje na pad cene, a glavni je razlog slaba prodaja ove kategorije svinja.

Cene jagnjadi, jaradi, ovaca i koza

Prema informacijama od reportera iz Loznice na pijaci žive stoke su protekle nedelje bili skuplji jagnjad (350din/kg), jarad (220 din/kg) i koze (170 din/kg).

Na stočnoj pijaci u Kragujevcu je tokom protekle nedelje došlo do rasta cena jagnjadi i jaradi, pošto je kod jagnjadi bio iznos od 380 din/kg, a kod jaradi iznos od 220 din/kg.

Za razliku od njih jeftinije su bile dviske, jer su se najčešće mogle pazariti po ceni od 150 din/kg. U klanicama na području šumadijskog regiona registrovan je rast otkupne cene jagnjadi, od 380 din/kg.

Cena ovaca bila je niža u odnosu na prethodni period na stočnoj pijaci u Nišu iznos je bio od 160 din/kg.

Najčešća prodajna cena jagnjadi iznosila je 350 din/kg na stočnoj pijaci u Kraljevu. Za jarad je trebalo izdvojiti 200 din/kg, a za ovce je trebalo izdvojiti 140 din/kg.

Mesečni izveštaj

Ponuda i prodaja jaradi i koza bila je dosta slaba tokom februara na većini prodajnih mesta. Jarad su mogla da se pazare na osam stočnih pijaca. Cena su se kretala od 190 do 250 din/kg. Promet koza odviijao se na pet stočnih pijaca, a cena je iznosila 120 din/kg kao i prethodnih nekoliko meseci.

Komentari

E-KNJIGA

Vodič za uspešno gajenje borovnica