Zaradite novac od rane proizvodnje krastavca

Zaradite novac od rane proizvodnje krastavca

Proizvodnja ranog povrća u Srbiji, iako zahteva velika prethodna ulaganja, može biti i te kako isplativa za one koji se njome bave. Nažalost, mnogi povrtari još uvek ne prepoznaju velike mogućnosti plasmana tog povrća kako na stranom tako i na domaćem tržištu. Iz tog razloga poljoprivredni proizvođači često ostaju bez mogućnosti da zarade novac od ranog povrća, kao što je na primer krastavac.
 

 Mića Marjanović, Leskovac - Turekovac - © Konus Glorija

Proizvodnja krastavca može se odvijati na otvorenom polju i u zaštićenom prostoru. Gajenje krastavca u plasteniku ima više prednosti u odnosu na ono koja se odvija na njivi. Pre svega, plodovi krastavca koji se sadi u zatvorenom prostoru su kvalitetniji, bolje obojeni, sjajniji i samim tim poželjniji za kupca. Isto tako, berba krastavca započinje ranije nego u konvencionalnim uslovima pa se plodovi na tržište iznose ranije, što omogućava i bolju cenu.
 

Otkrivamo vam sve o gajenju kornišona!

Međutim, plastenička proizvodnja skoro svog ranog povrća, pa i krastavca, može biti isplativa samo ako se uložena sredstva vrate. Zato je izuzetno važno odabrati kvalitetne hibride kojima se pored ranostasnosti može postići i dobar prinos.

Krastavci salatari na tržištu su najtraženiji, a pravilnim izborom hibrida krastavca možete vašu proizvodnju učiniti vrednom ulaganja.
 

Krastavac se može gajiti u zaštićenoj proizvodnji i na otvorenom polju - © Konus Glorija

Ako želite da ove sezone gajite krastavce salatare, Konus Glorija vam preporučuje hibrid krastavca Centauro. Ovaj tamnozeleni bradavičasti salatar je partenokarpan i samooplodan. Nije mu potrebna nikakva dodatna oplodnja.
 

Konus Glorija – Sve što je potrebno za uspešnu poljoprivrednu proizvodnju


Centauro krastavac je namenjen za ranu proizvodnju u zaštićenom prostoru i na otvorenom polju na špaliru. Biljka je vegetativnog porasta, što joj omogućava da istrpi i neke trenutne greške u proizvodnji.

Plodonošenje počinje od 40 do 45 dana nakon rasađivanja. Na osnovu iskustava poljoprivrednih proizvođača period intenzivnog branja biljke može biti i do pet meseci, što opet rezultira odličnim prinosom.
 

Krastavac - © Konus Glorija


Plod tog krastavca može se brati kada dostigne dužinu od 17 do 18 centimetara, mada on može biti jednako kvalitetan i kada dostigne 25 centimetara dužine. Osobina koja posebno izdvaja ovaj hibrid je nalivanje plodova na više etaža istovremeno. Praktično to znači da ukoliko preskočite branje, neobrani plodovi neće stopirati hranu plodovima koji su iznad njih, neće ići u debljinu već će samo dobijati na dužini. Pored toga on nije gorak i ima malu semenu ložu bez obzira na veličinu ploda.

Sve te pozitivne osobine čine ovaj hibrid veoma dobrim za gajenje, što je i potvrđeno njegovom velikom potražnjom na tržištu.


Sponzorisani članak

Konus Glorija
Konus Glorija - © Konus Glorija
Ulica: Dobanovačka 52, 11080 Zemun – Beograd
Tel/fax: 011 26 19 676, 011 316 85 19
E-mail: [email protected]

Komentari

E-KNJIGA

Vodič za uspešno gajenje borovnica