Razlike u načinima komercijalnog uzgoja koka nosilja
Neki od poznatih načina su slobodan uzgoj, uzgoj u kavezima, van kaveza, organska i odnedavno popularna veganska proizvodnja jaja.
Neki od poznatih načina su slobodan uzgoj, uzgoj u kavezima, van kaveza, organska i odnedavno popularna veganska proizvodnja jaja.
Svi koji gaje kokoške žele da im koke budu što produktivnije. Donosimo savete kako možete da im pomognete da nose više jaja.
Za mnoge koji drže koke nosilje veliki problem predstavlja neujednačenost u krupnoći i kvalitetu proizvedenih jaja.
Osnovno pravilo za gajenje kokošaka glasi: Koliko pažnje posvetite kokama toliko će vam one podariti jaja.
Pravilan uzgoj koka nosilja podrazumeva određe uslove u objektima za uzgoj, i to u pogledu čistoće, temperature, vlažnosti, ali i kvaliteta vode.
Na jednoj porodičnoj farmi u Malom Požarevcu saznali smo kako izgleda uzgajati koke nosilje od jednodnevnih pilića i koji su najveći problemi u ovom poslu.
Švajcarska kompanija Nestle je donela odluku da će od sada koristiti samo jaja kokošaka koje se ne nalaze u kavezu.
Koji god da je razlog što se živinari u Srbiji retko odlučuju za gajenje prepelica, mi smo odlučili da razbijemo mitove i otkrijemo tajnu ovog posla.
Ako vikendom posećujete Riblju pijacu u Novom Sadu, sigurno poznajete porodicu Letić, koja spada u red najiskusnijih organskih poljoprivrednih proizvođača u Srbiji.
Kako nauka kaže, ukoliko se pre izleganja otkrije pol embriona, sprečava se masovno ubijanje muških pilića.
Već bezbroj puta iskustvo je pokazalo da se naši poljoprivrednici plaše noviteta koji dolaze sa Evropskim normama koje se približavaju i našoj državi.
Jaja i meso japanske prepelice bili su obavezna hrana egipatskih faraona, a o njihovoj lekovitosti i gajenju pričali smo sa uzgajivačem ovih ptica, Stefanom Nešićem.
U poslednje vreme mnogo toga, kada je u pitanju domaći agrar, pristiže iz inostranstva, odnosno - sa trulog Zapada.
Procenjuje se da, ako se u skorije vreme ne stvore uslovi za plasman na tržišta Evropske unije, živinarima preti ulazak u stečaj, a potom i potpun debakl.
Tokom već dobro podgrejane medijske predizborne kampanje praćene raznoraznim obećanjima, o poljoprivredi skoro da nema ni reči.
Bojan Kamjanac završio je Višu saobraćajnu školu i neko vreme radio u struci. Ipak, shvatio je da tim poslom nije zadovoljan i odlučio da se bavi poljoprivredom.